Visual Studio 2017 Güncelleme Sorunu


Sorun ;
Visual Studio Önizlemesinin en son sürümüne güncelleme yaptım ve bir ayarın değiştiğini düşünüyorum.
Visual Studio 2017 15.7.0 Önizleme 4'te bir ASP.NET web uygulaması hata ayıklamaya başladığımda, VS yeni bir tarayıcı açar.
Daha önce benzer bir sorun yaşadım ve bir ayardı. Bu sefer bu ayar değil. Aşağıda görebileceğiniz gibi, Chrome hata ayıklama zaten işaretli değil. 
Proje -> Özellikler altında "Tarayıcıyı Başlat" onay kutusunun da farkındayım.
Tarayıcımın açıldığından emin değilseniz. Gerçekten sevdiğim önceki davranış, varsayılan tarayıcımda, yani Chrome'da yeni bir sekme açmaktı.
Bu davranışı nasıl geri yüklerim? VS'nin Chrome'da otomatik olarak yeni bir sekme açmasını ve tarayıcım açık değilse, yeni bir tarayıcı açmasını istiyorum.

Cevap;
Visual Studio'yu en son sürüme güncelledikten sonra 15.7.0aynı soruna girdim. Benim durumumda, projemde hata ayıkladığım her defasında iki yeni örnek açılır ChromeBu yeterince sinir bozucu olmadığından, pencereyi ikinci ekrana taşıdığım her defasında hata ayıklama oturumu hemen durdu.
Visual Studio seçeneklerini aradım ve aranan browserbir ayar buldum

Projects and Solutions -> Web Projects
Stop debugger when browser window is closed
Bu ayarı denetlemedim ve bir sonraki hata ayıklama oturumunu zaten çalışan tarayıcı örneğimde sekmeler olarak başlattım.
Bu Visual Studio sürümü ile tanıtılan bir hata olup olmadığından emin değilim, bu sonraki sürümde yeniden değişebilir. Bu beklenmedik davranışlar durumunda bu ayar geri alınabilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Active Directory Nedir - LDAP Nedir - Dizin (Directory) ve LDAP (Lightweight Directory Access Protocol) Kavramlar

Interface , Class ve Abstract Class || inheritance ve implemente